Katalog

Galeria

Facebook

YouTube

Cyfrowe Archiwum

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża

Dyskusyjny Klub Książki

DKK

DKK

Dyskusyjny Klub Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek....

Spotkanie DKK

Spotkanie DKK

Biblioteka w Podgórzu przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa zaprasza wszystkich chętnych na kwietniowe spotkanie...

Spotkanie DKK

Spotkanie DKK

Mimo obawy przed pandemią Covid-19, troje klubowiczów wzięło udział w naszym spotkaniu. Zaintrygowało ich zaproszenie...

Idea DKK

Instytut Książki opracował model prowadzenia klubów w bibliotekach w Polsce w oparciu o wzorce angielskie – w Wielkiej Brytanii Kluby istnieją od 1926 roku i są niezwykle istotnym elementem życia literackiego. Dyskusyjne Kluby Książki są częścią wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki „Tu Czytamy” objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz aktywnego udziału w życiu literackim, poprzez m. in. spotkania z pisarzami i innymi ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje. Jednym z powodów zakładania takich klubów jest naturalna potrzeba rozmowy o przeczytanych książkach.

Idea DKK polega na tym, że osoby o wspólnych zainteresowaniach mogą zapoznać się z nowymi autorami, gatunkami literackimi, wymienić się opiniami na temat lektury.

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.

Do Klubu można zgłosić się w każdej chwili, nie ma składek członkowskich, nie trzeba nawet przeczytać omawianej książki, żeby wziąć udział w spotkaniu. Nikt tu nie ocenia gustów. I nie musi się z nikim zgadzać – przeciwnie: im więcej opinii tym lepiej. Nikt też nie powinien czuć, że nie ma wystarczającej wiedzy. W Klubach nie muszą toczyć się poważne dyskusje literackie. W założeniu całej akcji chodzi o dobrą zabawę i atmosferę, która przyciągnie ludzi do czytania. Ważne jest to, żeby spotkać się, porozmawiać o książkach, poznać nowych ludzi. Jednym słowem – to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Poza tym kluby książki są modne!!!