Kwietniowe spotkanie (26.04.2018r.) DKK zgromadziło 8 zagorzałych czytelniczek. Tym razem omawiano książkę pt. „Rozdroża” W. Paula Younga autora słynnej „Chaty”. Podobnie jak i w poprzedniej książce autora, akcja „Rozdroży” rozgrywa się na pograniczu świata realnego, aby potem przenieść się w sferę mistyki zaświatów.

Bohaterem książki jest Anthony Spencer, biznesmen, zapatrzony w siebie egoista i materialista. Stał się taki prawdopodobnie po wielu trudnych doświadczeniach życiowych: strata rodziców, trudne relacje z bratem, potem śmierć małego synka i rozwody. Czy jest możliwe, aby życie Tonego uległo zmianie, aby mógł naprawić tyle zła, które wyrządził innym? Zmiana dokonuje się, gdy Anthony na skutek wypadku zapada w śpiączkę i trafia do surrealistycznego świata, w którym następuje powolna duchowa przemiana naszego bohatera. „To dziwne uczucie, gdy człowiek próbuje podjąć decyzję w sprawach, w których nie można przewidzieć wyniku, a na dodatek nie zna swojej sytuacji…teraz miał przed sobą trzy możliwości i ani krzty wiedzy, co każda z nich oznacza, bądź jaka będzie cena wyboru.”(str. 41) Jego dusza poznaje Jezusa i inne osoby, które wywierają znaczący wpływ na przemianę bohatera. W pozaziemskiej wędrówce otrzymuje on szansę naprawienia pewnych wyborów życiowych i możliwość uzdrowienia jednej osoby. „Przemiana bez pracy i bólu, bez cierpienia, bez wrażenia utraty, jest tylko iluzją prawdziwej zmiany” (str. 76)
Część pań stwierdziła, że książka jest trudna do czytania, często trzeba zatrzymać się nad pewnymi fragmentami, przeczytać jeszcze raz , aby zrozumieć przesłanie autora. Na pewno głęboka wiara pomaga w zrozumieniu sensu książki, ale też czytając mamy okazję zastanowić się nad własnym życiem, nad tym, czy nie musimy w nim czegoś naprawić, tak jak Tony. Lektura uczy również, tego, że wybory są tam, gdzie chcemy je zobaczyć. Mimo ,,niełatwej” tematyki gorąco polecamy do przeczytania, bo warto.
Bożena Modzelewska