11 listopada 2021 r. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża wraz ze społecznością lokalną obchodziła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to wyjątkowe święto, które jednoczy Polaków w całej Polsce i na świecie.

Świętowanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą  w Kościele Rektoralnym pw. Św. Antoniego z Padwy w Podgórzu, którą celebrował ks. Piotr Kazimierski i ks. Michał Charubin.

Po uroczystej Mszy Świętej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru kościelnego pod kierownictwem Andrzeja Jabłońskiego. Wszyscy uczestnicy spotkania włączyli się we wspólne śpiewanie dla Niepodległej.

Uroczystości towarzyszył sztandar Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu. Jest to wyjątkowy, patriotyczny znak.

Następnym punktem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu w Alei Zesłańców Sybiru oraz złożenie kwiatów przez Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa Zastępcę Wójta Cezarego Zborowskiego Sekretarz Gminy Łomża Dorotę Pazik oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża Małgorzatę Kozicką. Znicz zapaliła społeczność Szkoły Podstawowej w Podgórzu na czele z Panią Dorotą Karwowską.

Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie na sali konferencyjnej biblioteki, gdzie prelekcje pod tytułem „11 listopada  na Ziemiach Łomżyńskich” wygłosił Michał Kaczyński – lokalny historyk i archiwista. Miła atmosfera i dyskusja przy kawie i herbacie zachęciła uczestników do wspólnego świętowania obchodów . Dziękujemy za udział we wspólnym świętowaniu i zapraszamy do wspólnych organizacji uroczystości ważnych dla mieszkańców naszej gminy.

Uroczystość prowadziła Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża Wiesława Kłosińska.