DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE

Każdego roku, kiedy zbliża się początek czerwca, dzieci w Polsce stają się bardzo podekscytowane. W końcu 1 czerwca ma wypaść ich święto, dzięki czemu mają szansę spędzić trochę czasu z zapracowanymi zazwyczaj rodzicami, a dodatkowo trochę odpocząć od szkoły i pobawić się z przyjaciółmi. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Dzień Dziecka na świecie obchodzony jest w różnych terminach, np. Japończycy świętują 5 maja, Amerykanie 20 listopada, Włosi 6 stycznia, a My 1 czerwca. Dzień Dziecka to świetny moment, żeby zaprosić najmłodszych czytelników do biblioteki, i pokazać im, że jest to miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas.

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża Filia w Pniewie postanowiła więc zaprosić swoich najmłodszych czytelników w dniu ich święta na zabawę wśród półek z książkami. Pomimo pochmurnego dnia buzie dzieci były promienne, gdy przekraczały progi biblioteki.
Nasze spotkanie zaczęliśmy od zabaw integracyjnych. Skupione dzieciaki zasiedli w kole. Razem wymyślaliśmy zabawy, które pozwoliły rozluźnić się, pośmiać, a jednocześnie miło spędzić czas.

Zabawy integracyjne

Kolejnym punktem było słuchanie audiobooka „Brzydkie kaczątko” . Po wysłuchaniu bajki rozmawialiśmy o przygodach głównego bohatera. Następnie odbył się konkurs na najpiękniejszą ilustrację do wysłuchanej bajki.Nasze możliwości plastyczne
Gdy dzieciaki wyciszyli się przy malowaniu postanowiliśmy pobawić się w kalambury. Dwie drużyny rywalizowały o punkty. Swoją mimiką ciała, bez używania mowy, pokazywały przysłowia polskie swoim kolegom i koleżankom z drużyny. Zabawie nie było końca.

Kalambury
Na zakończenie spotkania dla wystudzenia emocji dzieci zasiedli do oglądania bajki „Mała Syrenka”.Za piękny udział w zajęciach z okazji Dnia Dziecka otrzymali słodkości. Biblioteka zawsze będzie pamiętać o swoich najmłodszych podopiecznych.

Sporządziła: Justyna Kozłowska