Bajkowy Dzień Dziecka w Bibliotece

Dzień Dziecka - radosne święto wszystkich dzieci, które na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. W Polsce ten dzień przypada na 1 czerwca i obchodzony jest od roku 1952 jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Głównym celem tego święta jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Z tejże okazji Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu zorganizowała dla swoich najmłodszych i tych trochę starszych czytelników „Bajkowy Dzień Dziecka w Bibliotece”. Zapewniliśmy wiele rozrywki oraz wesołą zabawę wszystkim przybyłym pociechom.
Na początek dla rozluźnienia i rozładowania napięcia każda drużyna (żółta i czerwona) losowała zestaw zagadek. Każdy zestaw składał się z trzech zagadek dotyczących postaci bajkowych. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane punktami. Kolejną zabawą było rozwiązywanie krzyżówek „W krainie bajek” .

Zadanie „Bajkowe puzzle” polegało na ułożeniu rozsypach puzzli i podaniu właściwego tytułu bajki, której dotyczył obrazek.

Niezbyt prostą konkurencją okazała się znajomość bajkowych fragmentów. Ale
z małymi podpowiedziami drużyny całkiem dobrze sobie poradziły. Wiele radości
i zarazem emocji przyniosła zabawa w kalambury. Dzieciaki za pomocą mazaka i tablicy musieli swojej drużynie przedstawić tytuł bajki, znane przysłowie, a nawet bohatera bajkowego. Miłym akcentem było wykonanie plakatu na pamiątką dla biblioteki pod hasłem „Dzień Dziecka w bibliotece spędzony, nie będzie dniem straconym”. Obie drużyny spisały się wyśmienicie.
Na zakończenie czekała na dzieci słodka niespodzianka, mały poczęstunek. Roześmiane buzie dzieciaków świadczyły o tym, że dzień był udany i bardzo przyjemnie spędzony w bibliotece pośród książek i bajek. „Czas w bibliotece spędzony nie jest czasem straconym”.