Bajkowy Dzień Dziecka

Pierwszy czerwca 2011 roku był dniem wyjątkowym dla wszystkich dzieci z terenu naszej gminy. Uczestnicy korzystali z wielu ciekawych atrakcji. Nawet pogoda była naszym sprzymierzeńcem.
Z okazji Dnia Dziecka Biblioteka Publiczna Gminy Łomża Filia w Konarzycach i Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Konarzycach przygotowały festyn pt:”Bajkowy Dzień Dziecka” .
O godz. 10:00 plac za Biblioteką tętnił życiem, na dziecięcych buźkach widać było radość i szczery uśmiech. Na festynie witaliśmy dzieci z Punktów Przedszkolnych, Oddziałów Przedszkolnych z terenu naszej Gminy, uczniów kl. 1-3 Szkoły Podstawowej w Konarzycach oraz Przedszkole Publiczne nr 15 z Łomży .
Imprezę rozpoczęła Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża Pani Wiesława Kłosińska, która serdecznie powitała najmłodszych uczestników spotkania, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.
Na początek doskonałej rozrywki dostarczyli nam przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 15 z Łomży. Była to uciecha i dla oka i dla ucha. Tańczyli oni staropolski taniec „Polonez”. Każdy obecny na imprezie poczuł się prawdziwym Polakiem.
Po występie najmłodszych uczestników festynu nastąpił przegląd piosenek, nad przebiegiem występów jak również i całej uroczystości czuwał zespół muzyczny pod kierunkiem Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie Pana Jerzego Sęka. Wszyscy uczestnicy festynu po zaprezentowaniu piosenek otrzymali małe upominki.
W dniu swojego święta dzieci nie mogły się nudzić! Specjalnie dla nich przygotowano szereg zabaw i animacji. Każde dziecko mogło wcielić się w rolę pingwina, kaczuszki i krasnala, wyginając śmiało swoje małe ciałka…
Nad przebiegiem całej uroczystości czuwali organizatorzy imprezy, którzy dbali o wszystkich „małych i dużych” gości rozdając słodycze i uśmiechy. Dzieci mogli bezpłatnie korzystać z trampoliny. Nielada atrakcją były warsztaty garncarskie przygotowane przez „Tajemniczego Pana Tadeusza z Pułtuska”. Dzieci zapoznały się z techniką lepienia z gliny, jak również mogli spróbować własnych sił i ulepić dzbanuszki na kole garncarskim. Była to wielka frajda i przygoda, a magia z gliną na długo zostanie im w pamięci.
Niezastąpieni na imprezie byli również rodzice i opiekunowie. Umilali oni dzieciom czas, zapewniając „słodkie co nieco”, napoje oraz kiełbaski z grilla.
Gośćmi festynu byli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach, którzy przybyli samochodem bojowym. Dzieci mogli pod ich okiem obejrzeć samochód i sprzęt strażacki nie tylko z zewnątrz ale również i od środka.
Festyn doskonale wpisał się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dzieci w bardzo wzruszający sposób prezentowały wiersze polskich autorów tj. Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.
Cała impreza przebiegała w miłej atmosferze. Dzieci bawiły się doskonale, na ich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Największe jednak emocje wywołał „kolorowy klaun” z kolorowymi balonami który ukazał się na placu zabawy. Jego wygląd rozweselił wszystkich.
„Wielkie Buuumm” to tytuł kolejnego konkursu, który przeprowadził klaun. Każdy uczestnik konkursu musiał przebić wybrany balon, ażeby dotrzeć do bajkowego pytania.
Chętnych do wzięcia udziału w konkursie nie brakowało. Zachętą do wzięcia udziału były zaskakujące nagrody.
Cała impreza przebiegła w doskonałej atmosferze. Nie zepsuł jej nawet upał i żar lejący się z nieba. Dowodem na to, że zabawa była udana są zdjęcia umieszczone w naszej galerii. Wrażenia i przeżycia dzieci, a także organizatorów na długo zostaną w pamięci.