Noc Bibliotek w myśl hasła „Znajdźmy wspólny język”


Biblioteka Publiczna Gminy Łomża oraz jej filie były jedną z 1800 bibliotek z całej Polski, które wzięły udział w tegorocznej „Nocy Bibliotek”.
Ideą akcji było, aby „w niekonwencjonalny sposób zachęcać do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji”.

To bogactwo najprzeróżniejszych form komunikacji udało się zaprezentować w bibliotekach Gminy Łomża. Czytanie jesiennych opowiadań dla dzieci czy też pochylenie się nad literaturą dotyczącą losów sybiraków z ziem łomżyńskich towarzyszyło naszym spotkaniom. Spotkanie autorskie z Panią Joanną Banasiak autorką książki "Życie wśród ludzi. O Leokadii Gorlińskiej, położnej z Wygody" cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Nie zabrakło również manualnych zabaw. Najmłodsi uczestnicy akcji wykonali cudowne prace z darów jesieni a wszystko to przesiąknięte zostało dobrym nastrojem i pozytywną energią, w myśl hasła „Znajdźmy wspólny język ”.

Justyna Kozłowska