Narodowe Czytanie po raz ósmy w Gminie Łomża

W sobotnie południe 7 września 2019r. mury Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu wypełniły się uczestnikami ósmej edycji Narodowego Czytania. W tym roku na ósme Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała „klasykę polskiej noweli” aby podkreślić treści uniwersalne, refleksję nad człowiekiem i społeczeństwem. Znakomita fabuła i wyrazistość bohaterów wpisuje się w potrzeby współczesnych czasów. Dziś również uczymy się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
W naszej bibliotece czytane były trzy utwory: "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza, "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej. Sekretarz Gminy Łomża Pani Dorota Pazik rozpoczęła czytanie od noweli „Katarynka”. Nie zabrakło również młodego pokolenia, dla którego czytanie jest przyjemnością, swoista modą.

Wsłuchując się w czytane utwory mogliśmy przenieść potrzeby minionych czasów na wezwania współczesności aby nie zagłuszyć wrażliwości sumienia.
W tym dniu czytelnia biblioteki dzięki odpowiedniej dekoracji, książkom na regałach, uczestnikom akcji stworzyła niepowtarzalny klimat, w którym zatraciło się poczucie czasu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji Narodowego Czytania w Gminie Łomża. Z atmosfery, która towarzyszyła wydarzeniu wynikało, że w przyszłym roku zwiększy się liczba uczestników, a udział w akcji będzie dumą i radością.
Przebieg wydarzenia utrwaliliśmy galerią zdjęć- zapraszamy do obejrzenia.