Czerwiec 2019


Miesiąc czerwiec 2019 r rozpoczęliśmy w Klubie Seniora w Podgórzu organizacją spotkania z dziećmi z okazji ich święta. 1 czerwca zaprosiliśmy wszystkie dzieci do naszego klubu. Seniorzy razem z dziećmi przygotowali gofry „takie jak z budki” oraz zdrowe owocowo-warzywne soki i koktajle. Nie zabrakło również wspólnego czytania dla najmłodszych, rebusów oraz bajkowych zgadywanek.
Uczestnikom Klubu bardzo zależy na pozytywnym odbiorze nowych inicjatyw oraz na zwiększeniu zainteresowania społeczności lokalnej działaniami klubu. W związku powyższym postanowiliśmy we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Łomża z/s w Podgórzu zorganizować potańcówkę oraz ognisko.
Impreza odbyła się w plenerze w dniu 2 czerwca 2019 r. Zabawa na powietrzu smakuje wyśmienicie, szczególnie wiosną. Trawa się zieleni, słoneczko przygrzewa. Do tańca przygrywała Kapela „Miód na Serce” Kapela grała muzykę tradycyjną, w większości utwory z regionu kurpiowskiego. Muzyka porwała ludzi do wspólnego tańca i zabawy.
Ciągłym zainteresowaniem w naszym Klubie cieszą się warsztaty pod nazwą „ w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wspólne ćwiczenia świetnie integrują naszych seniorów.
Seniorzy w ramach warsztatów pracy twórczej doskonalili technikę haftu krzyżykowego. Poznali również haft matematyczny który jest łatwiejszą ale nie mniej efektowną techniką.
W Klubie seniora odbyło się spotkanie poświęconego pierwszej pomocy, prowadząca dużo mówiła o obserwacji samego siebie, swojego męża, partnera czy osoby z najbliższego otoczenia. Ważna jest, umiejętność rozpoznawania objawów chorób u siebie i innych.
W wielu sytuacjach to od naszych reakcji, naszych czynności, które wykonamy, będzie zależało to czy inny człowiek przeżyje czy tej szansy nie będzie miał. Ważne jest również odpowiednie reagowanie, pamiętanie ważnych numerów telefonów i numerów alarmowych. Spotkanie zakończyło się praktycznymi ćwiczeniami z wykorzystaniem sprzętu używanego przy udzielaniu pierwszej pomocy i m.in. fantomów.
Opracowała
Monika Jackowska