Maj 2019

Przynależność do Klubu Seniora w Podgórzu daje możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Nasz Klub ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych zajęć.
W miesiącu maju 2019 r. seniorzy kontynuowali swoją przygodę z nauką języka angielskiego. Mimo, że przyswajanie nowych słów i połączeń wyrazowych może wydawać się mozolnym i żmudnym zajęciem, jest to jednak doskonały trening dla mózgu. Nauka języka obcego sprawia, że nasi seniorzy posiadają większa zdolność koncentracji oraz lepszą pamięć i każdy kolejny zestaw słówek przyswajają szybciej.

W Klubie seniora odbyło się spotkanie z dietetykiem. Seniorzy zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Zebranym zaprezentowana została piramida żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Każdy z uczestników otrzymał sporo cennych wskazówek, które ułatwią im wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do swojego jadłospisu. Po części teoretycznej Pani dietetyk zaprosiła naszych seniorów na wspólne gotowanie. Razem wyczarowali pyszną sałatkę i zdrowy koktajl owocowo - warzywny.
Pozostając w temacie zdrowia Seniorzy spotkali sia z pielęgniarką. która poruszyła problem niepokojących objawów fizjologii osób starszych związanych z ich trybem życia oraz przedstawione zostały proste sposoby radzenia sobie z cukrzycą, nadciśnieniem i depresją.
Niesłabnącym zainteresowaniem w naszym Klubie cieszą się warsztaty pod nazwą „ w zdrowym ciele zdrowy duch”. Aktywność fizyczna seniorów to prewencja wielu schorzeń, a także faktyczna poprawa jakości życia. Ruch daje osobom starszym poczucie niezależności, pozwala im zachować samodzielność na długie lata
Dodatkowo w ramach warsztatów pracy twórczej nasi seniorzy poznali technikę haftu krzyżykowego. Jest to ścieg ozdobny cieszący się wielką popularnością. Wzory wyszywane tą techniką są łatwe dla początkujących hafciarek i dają piękne efekty.
Seniorzy poznali też technikę filcowania to jedna z technik w rękodziele, dzięki której można stworzyć wiele pięknych dzieł własnymi rękami. Możliwości zabaw z filcem jest naprawdę wiele. Nasi seniorzy stworzyli piękne kwiatowe broszki.
Udział w zajęciach w Klubie seniora zaspokaja naturalną potrzebę socjalizacji, sprzyja zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni, dzięki czemu pozwala skutecznie walczyć z poczuciem samotności oraz depresją. Dzięki aktywności ruchowej seniorzy mogą też przełamywać własne słabości, samorealizować się i mimo swojego wieku pełnić aktywną rolę w społeczeństwie.
Zapisując się do Klubu Seniora po prostu zrywa się z nudą! Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do zainteresowania się działalnością Naszego Klubu.

Opracowała: Monika Jackowska