Biblioteka w Konarzycach pamięta o Dniu Dziecka!

31 maja 2019 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka w nietypowy sposób. Poza zwykłymi kiełbaskami i słodkościami nasze dzieci i młodzież musiały wykazać się odrobiną wysiłku. Uczniowie z klas V i VI z SP w Konarzycach robili domki dla dzikich pszczół. W ruch poszły śrubokręty, wkrętarka, pistolety tapicerskie i młotek. Nie obyło się bez strat (jeden pistolet tapicerski), ale nikt nie stracił palców, za to koło 45 domków zostało wykonanych.

Piątkowe spotkanie nie tylko troszkę bardziej pozwoliło dzieciom zapoznać się z dzikimi pszczołami jako pracowitymi i pożytecznymi stworzeniami, ale też czynnie zaangażowało młodzież do działań ochronnych – wszystkie zrobione domki zostały wzięte przez uczniów, i mamy nadzieję, że już wiszą w ogrodach w naszej okolicy.

Warsztaty zostały poprowadzone przez Dorotę i Ryszarda Flaga w ramach realizowanego przez Fundację EKOSTER programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” finansowanego przez Fundację Santander. Fundusze pozyskane z tego programu umożliwiły też przygotowanie niezbędnych materiałów na domki dla dzikich pszczół, wydrukowanie broszury o ich ochronie i zakup przekąsek i napojów na wspólne świętowanie.

Gospodarzem i głównodowodzącym była p. Danusia Malinowska – bibliotekarka z Konarzyc, kiełbaski na ognisko sponsorował p. Tadeusz Jastrzębski, chleb – Piekarnia z Konarzyc, a do tego jak zwykle można było liczyć na rodziców – panie Małgosia Przybyłowska i Małgosia Jabłecka przygotowały cały poczęstunek, a panowie Maciej Bancewicz i Sławomir Kadłubowski zatroszczyli się o drwa i rozpalenie ogniska. Wspólne działania przyczyniają się do wzrostu poczucia odpowiedzialności za nasz mały światek, i oczywiście – za naszych najmłodszych.

W dniu dziecka życzymy naszym solenizantom spełnienia najskrytszych marzeń.