Klub Seniora Kwiecień 2019

Geleria zdjęć

1 kwietnia 2019 roku rozpoczął działalność Klub Seniora w Podgórzu. Klub działa w ramach projektu pt.: „Rozwój usług społecznych w Gminie Łomża” nr RPO.07.02.01-20-0034/18. Nasz Klub to miejsce dla osób, które nadal są pełne pasji i zaangażowania. Każdy senior znajdzie tu bogatą ofertę zajęć, które zapełnią mu wolny czas, umożliwiają realizację własnych zainteresowań. Nasz klub stanowi źródło niewyczerpanych inspiracji, pole wymiany doświadczeń i poglądów, tu pojęcia nudy czy samotności nie istnieją. Pierwszy miesiąc działalności Klubu Seniora w Podgórzu upłynął pod znakiem integracji i oswajania mieszkańców z nową formą aktywności.
W miesiącu kwietniu w Klubie Seniora odbywały się warsztaty twórcze które zmuszają uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne, a także doskonale relaksują i przynoszą wiele satysfakcji.
Warsztaty wielkanocne - na których z wielkim zaangażowaniem nasi seniorzy tworzyli ozdoby oraz palmy wielkanocne. Warsztaty dały seniorom nie powtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnych na wielkanocny stół.
Warsztaty decoupage - kreatywne sposoby tworzenia pięknych przedmiotów. Metoda decoupage jest znana i popularna już od kilku lat, jednak dla naszych seniorów było to pierwsze spotkanie z tym sposobem zdobienia przedmiotów. Dobry humor i pozytywne nastawienie - to wystarczyło, aby stworzyć cuda! własnymi rękami wyczarować ozdobę dla domu.
W Kwietniu seniorzy rozpoczęli swoja przygodę z nauka j. angielskiego. Z wielkim zaangażowaniem poznawali nowe słówka zwroty. Nauka nowego języka pozwala odbudować poczucie własnej wartości, obrać nowy cel w życiu. Badania wykazały, że znajomość języka obcego opóźnia demencję o około 5 lat.
W tym miesiącu w klubie seniora rozpoczęliśmy również cykl warsztatów pt. „w zdrowym ciele zdrowy duch” . Aktywność fizyczna uznawana jest za jeden z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia oraz czynnik determinujący stan zdrowia fizycznego i psychicznego seniorów. Szczególne znaczenie przypisuje się roli aktywności ruchowej w życiu seniorów, która regularnie uprawiana stanowi gwarancję zachowania sprawności i samodzielności przez długie lata.
Nasi seniorzy to naprawdę wspaniali, zaangażowani ludzie chętnie uczestniczący we wszystkich zajęciach i warsztatach.