FERIE W BIBLIOTECE

45 perełek Gminy Łomża - pod takim właśnie hasłem odbyły się tegoroczne zajęcia edukacyjno-artystyczne w czasie ferii zimowych w naszych bibliotekach. Motyw przewodni nie został wybrany przypadkowo bowiem w 2018 roku Gmina Łomża obchodzi jubileusz 45 lat istnienia. Zajęcia w bibliotece w Podgórzu i jej filiach były zróżnicowane, tak by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło zajęć literackich, plastycznych, ale także i takich, które poprawiały tężyznę fizyczną (zmagania na śniegu), ponadto uczestnicy zajęć mogli poznać legendę o Górze Królowej Bony i według własnego pomysłu wykonali wspaniałą makietę zamku królowej, którą można obejrzeć w bibliotece. Okazało się, że nie tylko chłopcy mają zainteresowania militarne, podobnie jak nie wszystkie dziewczynki odnajdywały się w pieczeniu ciastek o kształcie jelonka, bo i takie zajęcia odbywały się w naszej placówce. Nasza biblioteka we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pniewie gościła Szymona Teluka, karykaturzystę, ilustratora i rysownika komiksów, projektanta gier komputerowe. Komiks i film animowany powstały inspirując się karykaturami. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak przedstawić wizerunek człowieka, zwierzaka lub przedmiotu aby śmieszył i ukazał jego charakterystyczne cechy? Nauczyli się jak narysować człowieka i pokazać to co u niego wyjątkowe.

Poznali różnice między portretem, a karykaturą oraz krótką historię karykatury i jej zastosowania. Prowadzący rysował różne typy twarzy i jej elementy pokazując jak krok po kroku stworzyć karykaturę. Uczestnicy w parach rysowali siebie nawzajem. Dodajmy, że Pan Szymon prowadzi zajęcia dla dorosłych w Ośrodku
Postaw Twórczych we Wrocławiu i na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na miłe zakończenie ferii udaliśmy się do kina w Łomży na film.
Kilka dni ferii a atrakcji co nie miara… Wspólnie zadbaliśmy o to, by każdy dobrze się czuł w progach naszej biblioteki, by każdy odnalazł coś dla siebie, dziedzinę, w której czuje się mocny. Na szczęście bibliotekarki czują się mocne w pracy z najmłodszymi uczestnikami. A o tym jak było ciekawie i twórczo w czasie ferii możecie sprawdzić zaglądając do galerii.