PACZKA LITERACKA ROZPAKOWANA!


Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z / s w Podgórzu wzięła udział w akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz FRSI. Tytułowa paczka literacka zawierała 21 tytułów między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła. Cztery placówki: w Podgórzu, Wygodzie, Pniewie i Konarzycach zorganizowało w styczniu 2018 r. spotkania promujące publikacje z paczki jak i samą akcję.
W Konarzycach uczniowie klas VI i VII z SP w Konarzycach zapoznali się z książką Anny Jelonek „Zdrowy apetyt: przewodnik po żywieniu od niemowlaka do nastolatka”, radą służyła Anna Krajewska- higienistka szkolna, która wyjaśniła nam czym polega dieta zbilansowana, ukazała wpływ regularności posiłków na zdrowie człowieka oraz przedstawiła alternatywne sposoby żywienia na podstawie diety wegetariańskiej.

W Pniewie również ta publikacja królowała wśród całej zawartości paczki. Wszyscy chętni, którzy chcieli poznać pomysły na smaczne, zdrowe posiłki i przekąski z entuzjazmem odkrywali strona po stronie rady dietetyczki –Anny Jelonek. W trakcie spotkania dzieci przygotowały zdrowy napój energetyczny. Ku zdziwieniu niektórych, okazało się, że zdrowe może być również smaczne.
Filia biblioteczna w Wygodzie podczas dwóch spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki promowała wybrane przez czytelników publikacje. Po wcześniejszym przeczytaniu, panie podzieliły się swoimi opiniami na temat kilku książek. Natomiast w Podgórzu paczkę "rozpakowano" na zasadzie storytellingu- opowiedziano o każdej kilka słów. Każde spotkanie miało inny charakter, ponieważ każda z placówek pracuje w innym środowisku, ma swoje grono odbiorców, podobnie i paczka literacka- zawiera 21 różnorodnych tematycznie publikacji i 2 audiobooki, dzięki czemu każdy z użytkowników może odnaleźć formę i temat dostosowany do swoich potrzeb.
Jeśli jesteście ciekawi jakie tytuły były w paczce, zapraszamy do naszych bibliotek.