"Dla Niepodległej"

"Dla Niepodległej" rozbrzmiał koncert orkiestr dętych zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z/s w Podgórzu. W niedzielne przedpołudnie 12 listopada 2017 r. orkiestry z regionu podlaskiego zaprezentowały utwory patriotyczne nawiązujące do obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Koncert zamknął cykl spotkań "W drodze do niepodległości" realizowanych w ramach Programu NIEPODLEGŁA 2017.

Swoje umiejętności zaprezentowały Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Czyżewa, Orkiestra Dęta z Podgórza, Miejska Orkiestra z Kolna, Orkiestra Dęta OSP z Szumowa oraz Łomżyńska Orkiestra Dęta, ponadto w spotkaniu uczestniczyli laureaci konkursu patriotycznego ,,Ojczyzna w poezji Ni z tego ni z owego była Polska na pierwszego” organizowanego również przez bibliotekę. Tego dnia muzyka połączyła pokolenia, dzieci i młodzież wsłuchiwały się w dźwięki pieśni patriotycznych a seniorzy we współczesną muzykę rozrywkową. Święto muzyki nie mogło obyć się bez profesjonalnej konferansjerki. Festiwal poprowadził Piotr Dąbrowski nauczyciel z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży, mający doświadczenie w prowadzeniu tego typu przedsięwzięć. Gospodarze spotkania dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża Wiesława Kłosińska oraz wójt Gminy Łomża Piotr Kłys dziękowali wszystkim za przybycie podkreślając znaczenie miłości do Ojczyzny, która zaczyna się przy nas samych, w najbliższej okolicy, w naszej Małej Ojczyźnie. Takie spotkania uświadamiają jak ważną inwestycją jest inwestycja w człowieka. Wspierając lokalne talenty, promując je podczas takich spotkań, możemy pokazać jak wspaniale rozwija się nasz region, jakim skarbem są ludzie tu mieszkający. Dzięki Odzyskaniu Niepodległości możemy obchodzić takie uroczystości, organizować festiwale, spotkania z historią, wystawy, wszystko czym możemy wyrazić swoją miłość do Ojczyzny a także promować Polską kulturę. Szczególne podziękowania kierujemy do :
Pani Beaty Michalak dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. "Jadzia" w Konarzycach za udostępnienie sali