Frykasy, rarytasy na spotkaniu DKK 14.07.2016

Ala ma kota-to zdanie zna każdy Polak, to skąd pochodzi też nie jest wielką niewiadomą. Z elementarza oczywiście…Przez wiele lat dostępne były różne wydania elementarzy, w grubej, cienkiej oprawie, z pięknymi ilustracjami, z najrozmaitszymi bohaterami, którzy wprowadzali najmłodszych w świat literek.
Ale czy ktoś słyszał o smacznym elementarzu? ,,Smaczny elementarz Cecylki Kredelek” Joanny Krzyżanek to książka-przewodnik po świecie kółek, kresek, kreseczek, kropek i ogonków. Dodatkowo okraszona jest wspaniałymi ilustracjami i przepisami na ciastka w kształcie literek jak przystało na elementarz z prawdziwego zdarzenia. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu w ramach spotkań DKK wzięła właśnie tę książeczkę, na warsztat, kucharski warsztat. 14 lipca 2016 dziesięcioro młodych klubowiczów z ogromnym apetytem, na wiedzę oczywiście, zabrało się za wspólne poznawanie liter, przepisów i opowieści z omawianej lektury. Teorię wykorzystano w praktyce. Najpierw dzieci z pomocą bibliotekarza wykonały piękne czapki kucharskie, bo przyjemność przyjemnością, ale BHP musi być zachowane, a następnie przystąpiły do pieczenia ciastek. Zarówno czytanie jak i pieczenie ciastek sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą, a jeśli połączymy te dwie pasje mogą powstać prawdziwe cuda takie jak w bibliotece w Podgórzu.
,,Smaczny elementarz” to książka nie tylko dla miłośników dobrej kuchni, ale również a może przede wszystkim dla amatorów literek, którzy kiedy już je poznają będą pożerać książki w całości.