Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

W dniu 22.04.2015 r. w bibliotece w Wygodzie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z pisarką i poetką Barbarą Kosmowską. Jest ona autorką książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży, laureatką wielu konkursów literackich.


Książką „Teren prywatny” wygrała konkurs literacki pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones w 2001 r, w 2002 r. „Buba” zdobyła główną nagrodę na powieść dla dzieci i młodzieży, a w 2007 r. książką roku okazała się „Złota rybka” nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Pani Basia szczerze opowiedziała w jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem książek, o planach na przyszłość, podzieliła się swoimi, nawet tymi bardzo smutnymi przeżyciami. W większości jej książki są o kobietach, które zmagają się z wieloma przeciwnościami losu, ale też są gotowe na pewne zmiany w życiu. Autorka nie ucieka od tematów trudnych i na czasie. W książce „Samotni.pl” podejmuje temat tzw. „eurosieroctwa”, a w „Niechcianej” zwraca uwagę na kolejny problem - problem bardzo młodych matek, uczennic, które nie umieją poradzić sobie ze swoim bardzo wczesnym macierzyństwem. Książki „Prowincja”, „Gobelin”, „Gorzko” to książki o losach kobiet, ich samotności a równocześnie chęci zmiany swego życia. Autorka odpowiadała też na liczne pytania zgromadzonych pań. Czytelniczki interesowało to, skąd pisarka czerpie pomysły do swoich książek, jakiego tematu nigdy nie podejmie w swojej twórczości, czy w jej książkach jest dużo wątków autobiograficznych, czy pokusi się o kontynuację losów bohaterek którejkolwiek ze swoich książek które ukazały się do tej pory na rynku wydawniczym. Po spotkaniu można było nabyć kilka tytułów książek Pani Kosmowskiej i otrzymać autograf .
Wszyscy byliśmy pod wrażeniem osobowości autorki: ciepłej, bardzo uczuciowej i niezwykle życzliwej nawet na krytykę jej twórczości. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu więcej osób sięgnie po książki Pani Kosmowskiej , a mamy ich w naszych bibliotekach sporo.

Zapraszamy do naszej galerii