Po raz 11 w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża odbyło się „Narodowe Czytanie”. W ostatnim roku czytaliśmy nie tylko w bibliotece głównej w Podgórzu, ale również w filii bibliotecznej w Wygodzie i w Starych Kupiskach. Była to doskonała okazja, aby pokazać nowe budynki bibliotek i zaprosić mieszkańców do korzystania z zasobów bibliotecznych i bibliotecznej przestrzeni.
W pierwszą sobotę września przenieśliśmy uczestników spotkania w piękny romantyczny okres literacki poprzez wspólne czytanie ”Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, wystrój wnętrza, rekwizyty, przebieraniem się, upodabniając się do bohaterów utworów oraz wspólną dyskusję dotyczącą historycznych wydarzeń z okresie romantyzmu.
Coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, łączy ludzi oraz instytucje zataczając coraz szerszy krąg kulturalnego wydarzenia. Piękna inicjatywa zapoczątkowana i kontynuowana przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej umacnia jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie, jest znakiem pięknego patriotyzmu. Narodowe czytanie jest najpiękniejszą i najbardziej doniosłą formą promocji czytelnictwa – dlatego osoby kochające książki, odpowiedzialni za czytelnictwo promują takie akcje i zachęcają do jej uczestnictwa.
Przedstawiamy galerie zdjęć, przedstawiająca akcje czytania w naszych bibliotekach.